Przytul się do drzewa

II edycja Ogólnopolskiej kampanii strażników lasów

W tym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa, której głównym celem jest pokazanie, że los lasów nie jest nam obojętny. Drzewa są niezwykle ważne. Dostarczają m.in. schronienia, pożywienia i tlenu dla wielu organizmów.  Znane jest nam również pojęcie sylwoterapia, czyli drzewoterapia, która jest prostym i darmowym sposobem na poprawę samopoczucia oraz zdrowia. Dlatego wraz z innymi szkołami postanowiliśmy się sprzeciwić planowanym wypaleniom lasów.
      Wierzymy, że miłość ludzi do lasów jest wstanie uchronić je przed zniszczeniem. Serdeczne podziękowania kierujemy do autorek zdjęć, p. Monice Jankowiak, p. Katarzynie Ratajczak, p. Annie Lewczuk, p. Paulinie Schult.

Monika Jankowiak