Święto kreatywności, pasji i talentu

...czyli kilka słów o Międzynarodowym Dniu Kropki w naszej szkole.

15 września okazał się dniem niezwykle zabawnym, kreatywnym i kolorowym. Wszystko to za sprawą banalnej kropki. Obchodzony dziś na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki postanowiliśmy uczcić na wiele sposobów. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii o kropce, która zmieniła świat nieśmiałej dziewczynki, imieniem Vashti. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pasjach, talentach i uzdolnieniach. Okazało się, że wśród nas jest wielu zagorzałych wędkarzy, piłkarzy, a nawet tancerzy.  Pojawiły się dziś zadania matematyczne, łamigłówki i krzyżówki z kropką w tle. Najwięcej emocji i pozytywnej energii dostarczyła gra Kropki są wśród nas. Podczas zajęć matematycznych uczniowie doskonalili rachunki pamięciowe, tabliczkę mnożenia i dzielenia, kolejność wykonywania działań, rozpoznawanie figur geometrycznych i rozwiązywanie zadań z treścią, a wszystkie zadania wiązały się z kreatywnością, pomysłowością i dobrą zabawą. Nie zabrakło zagadek, prac plastycznych oraz kropkowych kolorowanek. Był to mile spędzony, ZAKROPKOWANY DZIEŃ, podczas którego pokazaliśmy, że potrafimy wierzyć we własne możliwości.

Anna Zarzycka