JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM – OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA

Jak nie czytam, jak czytam jest to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
    5 czerwca o godzinie 10:15 uczniowie klas I-III wspólnie z nauczycielami, z inicjatywy Biblioteki Gminnej w Niechlowie, wzięli udział w akcji. Uczniowie wybrane przez siebie książeczki mogli czytać w niecodziennych warunkach. W promieniach słońca, w nowo wybudowanym parku linowym, mieli możliwość poczytania sobie w gronie koleżanek
i kolegów. Na  skupionych twarzach wyraźnie było widać, że były to podróże odległe, podróże w czasie i przestrzeni, a czasem nawet w głąb siebie. W trakcie akcji wywiązało się wiele interesujących dyskusji, uczniowie wzajemnie dowiadywali się o preferencjach  czytelniczych i zainteresowaniach książkowych.
      Uczniowie klas IV-VIII  do akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przystąpili 7 czerwca. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież naszej szkoły razem z setkami tysięcy uczennic i uczniów z całej Polski przez kilkanaście minut czytała wybrane przez siebie książki. Jak można było zauważyć - w młodych czytelnikach tkwi siła!
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

Ewelina Stojanowska