Panel Przyrodniczy w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze

18 listopada uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na zajęcia otwarte przygotowane przez uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Pani Irena Dziamarska, nauczycielka biologii, zorganizowała panel przyrodniczy, w którym uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół powiatu górowskiego.

Na samym początku spotkania przywitała wszystkich Pani Dyrektor Magdalena Mielczarek, a następnie rozdzieleni na grupy udaliśmy się do sal, w których uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach i pokazach. Mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie wpływu zanieczyszczeń wód na organizm człowieka, w temacie zorzy polarnej a także astronomii. Licealiści przybliżyli nam temat dotyczący snu i świadomej pielęgnacji. Nasza absolwentka, Alicja Janik, wraz z kolegami omówiła popularne zagadnienie chirurgii plastycznej. Miło było nam spotkać znajome twarze, które niegdyś uczyły się w naszej szkole, a dzisiaj godnie reprezentują inną placówkę. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak patyczaki, które mogliśmy podczas pokazu dotknąć i wziąć na ręce. W interesujący sposób omówiono również tematykę snu oraz grzybów. Uczniowie podczas prezentacji byli pełni pasji i zaangażowania. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali quizy podsumowujące, a dwóch naszych wychowanków: Szymon Juraszek i Stanisław Monkiewicz zostało wyróżnionych dyplomem i nagrodą książkową za uzyskanie najlepszych wyników. Serdecznie im gratulujemy. Organizatorom panelu przyrodniczego dziękujemy za zaproszenie i poszerzenie naszej wiedzy.

Monika Jankowiak