Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

01 września 2022r. cała społeczność Zespołu powitała uroczyście nowy rok szkolny.

Tradycyjnie spotkaliśmy się przed obeliskiem, aby rozpocząć uroczystość ceremoniałem szkolnym. Po odśpiewaniu hymnu oraz wciągnięciu flagi na maszt delegacje złożyły kwiaty przed tablicą pamiątkową. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich poległych w czasie II wojny światowej.

Druga część uroczystości odbyła się w holu szkoły. W tym roku była ona okazją do upamiętnienia 30. rocznicy nadania szkole imienia Armii Krajowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Galant, Wójt Gminy Pan Michał Frąckowiak, Pani Barbara Piwońska i Pan Andrzej Gumienny- członkowie oddziału leszczyńskiego ŚZŻAK, Pan Andrzej Skorecki - wieloletni dyrektor szkoły oraz Pani Anita Berkowska - przewodnicząca Rady Rodziców.

Wicedyrektor szkoły Halina Kuchta przedstawiła krótko fakty dotyczące nadania imienia szkole i przyjęte wówczas zobowiązania. W swoim przemówieniu powiedziała: ,,Przez te wszystkie lata nauczyciele i wychowawcy przekazywali wiedzę o bohaterstwie i waleczności żołnierzy AK, podkreślając, iż podstawowymi wartościami były dla nich zawsze: Bóg, Honor, Ojczyzna. Według tego credo żyli, walczyli i umierali za wolność”.

Następnie uczniowie mogli wysłuchać montażu słowno-muzycznego nawiązującego do działalności AK oraz obejrzeć okolicznościową prezentację. Występ uczniów przygotowały nauczycielki historii: Pani Gabriela Mielcarek i Małgorzata Mizińska. Swoim śpiewem uświetniła uroczystość Pani Joanna Pakuła.

Rok szkolny 2022/2023 został ogłoszony rozpoczętym. Życzymy wszystkim uczniom dużo zapału w zdobywaniu wiedzy, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom dobrej współpracy ze szkołą, bo tylko wspólne działania mogą przerodzić się w sukces.