Dzień Kropki

15 września uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień promowania talentów. Jego celem jest pobudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Obchody Dnia Kropki najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaczęli się od obejrzenia filmu o historii małej Vashti, która nie wierzyła w swój talent. Dziewczynka z filmowej opowieści zachęcona przez nauczycielkę, zaczęła malować kropki. Kropki towarzyszyły dzieciom podczas całego dnia. Miały je na swoich ubrankach, malowały je, grały w gry, które mają w sobie kropki, przygotowały przyjęcie z okrągłymi ciasteczkami i stworzyły wspólnie ogromną kropkę. Każda z czterech klas udekorowała ćwiartkę kropki. Wszystkie części ozdobione przez poszczególne klasy zostały połączone w jedną dużą kropkę. Kropka ta została wyeksponowana na korytarzu drugiego piętra. To był bardzo kreatywny dzień. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci mogły wspólnie bawiąc się tworzyć i pielęgnować swoje talenty.

Dorota Izdebska