JesteśMY zdolni - konkurs KRUS

Zamieszczony poniżej tekst ukazał się na stronie internetowej Urzedu Gminy w Niechlowie. Zachęcamy do lektury, zwłaszcza, że z naszej szkoły mamy dwóch laureatów na etapie powiatowym. Uczniom oczywiście serdecznie gratulujemy. Oto link do galerii zamieszconej pod tekstem http://www.niechlow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=50&artykul=1996&akcja=artykul

"Trwa VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci – uczniów szkół podstawowych. Ogłosił go prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, dowolną techniką, na temat "Bezpiecznie na wsi to podstawa  – środki chemiczne to nie zabawa". W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 0-III i IV-VI, z wyłączeniem udziału laureatów ogólnopolskiego etapu z poprzednich edycji konkursu. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel. Współorganizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Z terenu działania Placówki KRUS w Górze do udziału w Konkursie zgłosiło się 8 szkół podstawowych:

PSP w Czarnoborsku, ZSPiP w Witoszycach, ZS w Jemielnie, ZS w Niechlowie, SP w Glince, PSP w Płosakch, ZSPGiP w Czerninie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze.

06 kwietnia 2017 r. Komisja Konkursowa etapu międzyszkolnego powiatu górowskiego w składzie:

- Anna Kolibek Kierownik PT KRUS w Górze

- Natalia Kornicka Gł. Specjalista PT KRUS w Górze

- Jacek Grygotowicz Radca Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy

- Jacek Gregor z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Górze

zebrała się w Komendzie Powiatowej Policji w Górze aby dokonać oceny prac. Do oceny wpłynęło 80 prac plastycznych łącznie z 8 szkół. Do dalszego etapu przechodzą po 3 prace z 2 grup wiekowych. Wyniki są następujące:

I grupa wiekowa (klasy 0-3)

1. Samanta Szerment klasa 3 Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze

2. Małgorzata Gołębiowska klasa 2 Szkoła Podstawowa w Czarnoborsku

3. Dawid Compa klasa 2 Zespół Szkół w Niechlowie

II grupa wiekowa (klasy 4-6)

1. Maja Kalisz klasa 6 Zespół Szkół w Niechlowie

2. Fabian Remiszewski klasa 5 ZS w Glince

3. Julia Smolan klasa 5 Szkoła Podstawowa w Czarnoborsku

Wybrane prace ocenią komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez KRUS, MRiRW, PIP, patronów Konkursu oraz firmy współpracujące.

Trzymamy kciuki za naszych zdolnych uczniów reprezentujących powiat górowski!"