Eliminacje szkolne XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”

06 lutego 2017r. odbyły się eliminacje szkolne XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik” Wzięło w nich udział 10 uczniów. Komisja wysłuchała przygotowanych przez nich prezentacji oceniając: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

1/ W kategorii ,,młodsi”- klasy IV-VI szkoły podstawowej:

*Bartosz Bojanek z kl. IV, który zaprezentuje utwór Józefa Burniewicza pt. ,,Musiałem”.

*Maja Kalisz z kl. VI, która przedstawi tekst Magdaleny Nazaretanki pt. ,,Polskie kwiaty”.

*Paulina Sobczyńska z kl. VI z tekstem Haliny Młynowej ,,Za wolność”.

Opiekunem artystycznym uczniów jest Pani Elżbieta Sokołowska.

2/ W kategorii ,,starsi”- klasy I-III gimnazjum:

*Aleksandra Monkiewicz- utwory: H. Poświatowskiej pt. ,,Jeśli zechcesz odejść…” i E. Griffin ,,Coś niebieskiego” (fragm.)

*Maria Pona- utwory: W. Szymborska ,,Miłość od pierwszego wejrzenia” i R. Paul Evans ,,Obietnica pod jemiołą” (fragm.)

Opiekunem artystycznym uczennic jest Pani Halina Kuchta

*Sylwia Jabłońska- utwory: K. K. Baczyński ,,Tych miłości” i H. Kowalewska- ,,Tego lata w Zawrociu” (fragm.)

Opiekunem artystycznym uczennic jest Pani Joanna Tomaszewska-Rząsa

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie gminnym, który odbędzie się 08 lutego 2017r.