Krasnoludki poznają różne owoce i warzywa

Kolorowa jesień to  najlepsza pora roku na zbiory warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin. W ramach realizacji takiego tematu, dzieci z grupy przedszkolnej KRASNOLUDKI poznały różne owoce i warzywa,  określały ich kolory, kształty, a także smaki. Przedszkolaki lepiły owoce z plasteliny, robiły stempelki z ziemniaków, liczyły owoce i warzywa. W piękny, słoneczny, październikowy dzień, dzieci wybrały się na wycieczkę do sąsiadującego z przedszkolem sadu. Dzięki uprzejmości Dziadka jednego z naszych KRASNOLUDKÓW  dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek. Przedszkolaki były zachwycone owocami i podziwiały dorodne owoce . Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami. Zapach i błyszcząca skórka owoców były najlepszą zachętą do spożywania witamin.  Wszystkie owoce posłużyły dzieciom do układania różnych kompozycji na talerzykach, które po skończonej pracy zostały przez dzieci zjedzone. Po takiej witaminowej bombie, każdy tryskał humorem i energią przez cały dzień.