SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU 2016

Międzynarodowy Dzień Teatru jest obchodzony 27 marca. Z tej okazji uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowali spotkanie z TEATREM dla młodszych kolegów.

Do SZKOLNEGO TEATRU zapraszały widzów plakaty i afisze teatralne. Świetlica szkolna zamieniła się w salę teatralną, a w świat teatru wprowadzili widzów uczniowie klasy V. Gdy światłem, gwarem wypełniła się scena – rozpoczęło się „WIELKIE PATRZENIE”.

„Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać” to przedstawienie poruszające problem agresji i przemocy rówieśniczej. Spektakl pokazywał, że dzięki dialogowi i mediacjom  można dojść do porozumienia.

Uczniowie klasy szóstej przygotowali spektakl pt. „Różyczka w szponach sieci”. Przedstawienie przypominało zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zabawa w teatr to bardzo ważny element pracy nauczyciela języka polskiego. Zajęcia teatralne wspomagają rozwój dziecka, uczą odpowiedzialności, przełamują nieśmiałość, kształtują wrażliwość własną i innych. To również doskonalenie umiejętności  poprawnej wymowy, kultury żywego słowa.

Sukcesem wychowawczym było to, że wszyscy uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w przedstawieniach. Od scenariusza do premiery… to wiele działań: próby czytane, przygotowanie scenografii, kostiumów, próby sceniczne…premiera.

Wszelkie trudy przygotowania sztuki w chwili premiery idą w niepamięć. W radości aktorów, we wzruszeniu widzów  każdy nauczyciel (reżyser) dostrzega w pełni sens swojej pracy.

Pragnę podziękować Pani Dorocie Kalisz, która wcieliła się w rolę charakteryzatora i pomogła nam w przygotowaniu przedstawienia.

Ważne dla aktorów były również ciepłe słowa Pana  Andrzeja Skoreckiego – dyrektora Zespołu, który był obecny w Szkolnym Teatrze. Pan dyrektor zauważył, że przedstawienia nawiązywały do programu „CHRONIMY DZIECI”, realizowanego w naszej placówce. Jeszcze raz przypomniał, że bezpieczeństwo dziecka w szkole jest bardzo ważne dla wszystkich pracowników placówki.

Sokołowska Elżbieta