XXI Dolnośląski Konkurs Recytatorski ,,Pegazik”

16 lutego 2016r. odbyły się eliminacje szkolne XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: ,,młodsi”- uczniowie szkoły podstawowej i ,,starsi”- uczniowie gimnazjum. ,,Młodsi” musieli przygotować jeden tekst, ,,starsi”- dwa teksty- wiersz i fragment prozy. W konkursie wzięło udział 8 uczniów szkoły podstawowej przygotowanych przez Panią Elżbietę Sokołowską i 5 uczniów gimnazjum przygotowanych przez Panie: Joannę Tomaszewską-Rząsę i Halinę Kuchtę. Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

1/ ze szkoły podstawowej- Aleksandra Monkiewicz, Tatiana Matyja i Maria Pona- uczennice klasy VI;

2/ Aleksandra Janiszewska- uczennica kl. II i Alina Wojciechowska oraz Paulina Turkowska- uczennice klasy III.

17 lutego 2016r. uczennice te reprezentowały szkołę na etapie gminnym, który odbył się w Domu Kultury w Niechlowie.

W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęły Aleksandra Monkiewicz i Tatiana Matyja (nauczyciel- Elżbieta Sokołowska), natomiast w kategorii gimnazjów również II miejsce zajęła Alina Wojciechowska (nauczyciel- Halina Kuchta), a III miejsce Paulina Turkowska (nauczyciel- Halina Kuchta) i Aleksandra Janiszewska (nauczyciel- Joanna Tomaszewska-Rząsa).

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Halina Kuchta