Pokaz ratownictwa

26 stycznia 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie ratownictwa przygotowanym przez jednostkę Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Górze. Mogli zobaczyć, w jaki sposób strażacy ratują osobę, pod którą załamał się lód. Obejrzeli też sprzęt, który jest pomocny w tego rodzaju akcjach. Strażacy zwrócili uczniom uwagę, że akweny wodne nie są bezpiecznym miejscem do zabaw zimowych. Przypomnieli też numery alarmowe oraz omówili sposoby reagowania w sytuacjach, gdy jest się świadkiem takiego wypadku.

Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Sornatowi za udostępnienie swego prywatnego stawu do przeprowadzenia takiego pokazu. Dziękujemy również strażakom za tak atrakcyjną lekcję i uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z braku rozwagi i zbytniej lekkomyślności. Wierzymy, że taki przekaz przyczyni się do bezpiecznego spędzenia przez uczniów nadchodzących ferii zimowych. Utrwaleniu zdobytej wiedzy służył teleturniej o bezpieczeństwie zorganizowany 29 stycznia. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące bezpieczeństwa i wykonywali zadania praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z klas I-III wykonywały prace plastyczne, na których przedstawiały zasady bezpiecznego zachowania się w różnych okolicznościach. Nauczyciele przypomnieli im również numery telefonów alarmowych.

Znam już na pamięć numery alarmowe
gdy zajdzie potrzeba - w głowie są gotowe.
997 - tu policję się wzywa,
998 straż pożarna przybywa,
999 - ważne życie i zdrowie
jedzie na sygnale szybkie
pogotowie.

W razie zagrożenia korzystam z nich śmiało,
lecz nigdy dla zabawy - gdy nic się nie stało.
997 policja pędzi już.
998 strażacy są tuż, tuż.
999 karetka do nas jedzie.
Poradzę sobie teraz w największej nawet biedzie!