Interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej

" Cudze chwalicie swego nie znacie,
sami nie wiecie, co posiadacie"
Stanisław Jachowicz

12 grudnia uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej w Niechlowie, wspólnie z chętnymi rodzicami uczestniczyli w wycieczce do nowoczesnego interaktywnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Żmigród. Inicjatorami integracyjnego wyjazdu były nauczycielki przyrody, pani Beata Mielcarek oraz pani Ewelina Stojanowska.
Głównym celem wycieczki była chęć pokazania w przyjazny, atrakcyjny sposób uczniom i ich rodzicom, jak wielkim bogactwem jest otaczająca nas przyroda, a jednocześnie jak wiele troski i uwagi wymaga z naszej strony.
W wielofunkcyjnej sali edukacyjnej z dużym zaciekawieniem uczestnicy oglądali fascynujący film " Lasy Doliny Baryczy w czterech porach roku"- ciekawy zakątek przyrody, który również i my mamy możliwość podziwiać . Edukacji ekologicznej towarzyszyła niesamowita rekreacja i zabawa, gdy pani leśnik przyniosła wiele pomocy dydaktycznych związanych z tematyką leśną i zaprosiła nas do wspólnego robienia bożonarodzeniowych ozdób. Trzeba przyznać , że zarówno uczniom, rodzicom i nauczycielom zabawa ta przysporzyła wielu radości. Każdy z dużym zaangażowaniem poddał się swojej wyobraźni.
Wycieczka zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, gdzie każdy mógł upiec swoją kiełbaskę oraz wymienić się spostrzeżeniami z minionego dnia. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze tu wrócimy.
Pragniemy podziękować za mile spędzony czas w gronie uczniów i rodziców.

Beata Mielcarek, Ewelina Stojanowska