„Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy” (Bruce Lee)

7 grudnia w naszej szkole odbyła się Mikołajkowa Spartakiada Międzyklasowa zorganizowana dla uczniów realizujących program „Mały Mistrz”, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas Ia, Ib, IIa, IIb Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami.
Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczestnicy wspólnie wykonali rozgrzewkę. Oprócz licznie przygotowanych konkurencji dla najmłodszych, swoje sprawnościowe umiejętności sprawdzili rodzice. Nie było dziecka, które nie stanęłoby na linii startu. Choć walka w konkurencjach była zacięta, to ostatecznie wygranymi byli wszyscy uczestnicy Spartakiady.
Z tej okazji wszystkie klasy biorące udział otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz upominki przygotowane przez wychowawców klas i rodziców, wśród których były m.in. piłki, gry edukacyjne, puzzle, słodycze, itp.
W czasie zmagań sportowych dzieci uczyły się bawić, uprawiać sport, czynnie wypoczywać, stawiać czoło trudnościom, nie bać się zdrowej rywalizacji, cieszyć się wspólnie z osiągnięć własnych i drugiego człowieka. Natomiast rodzice mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować poprzez wspólną zabawę oraz dać wzór naśladowania swoim pociechom.
Na końcu przyszedł czas na wspólne pamiątkowe fotografie.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników Mikołajkowej Spartakiady Międzyklasowej 2015 za ogromne zaangażowanie, a wychowawcom za pomoc przy organizacji:
kl. I a – p. Doroty Izdebskiej,
kl. Ib – p. Anny Zarzyckiej,