OGÓLNOPOLSKI „KONKURS OJCZYZNY POLSZCZYZNY”

OGÓLNOPOLSKI „KONKURS 0JCZYZNY POLSZCZYZNY”

To konkurs, którego celem jest promowanie uczniów językowo uzdolnionych; poszerzanie i pogłębianie ich świadomości językowej, rozwijanie ekspresji twórczej oraz wyobraźni językowej…

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i Ogólnopolskim Finale.

Na każdym etapie uczniowie rozwiązują test, piszą wypracowanie oraz prezentują ustną wypowiedź przed publicznością. Uczennice klasy VI Aleksandra Monkiewicz i Sara Kulhawiec wzięły udział w etapie rejonowym tego konkursu.

Po części pisemnej do Małego Finału Konkursu zakwalifikowała się Aleksandra Monkiewicz. Ola zachwyciła publiczność i Komisję swoją wypowiedzią ustną i „wywalczyła” wyróżnienie w tym bardzo trudnym konkursie. Gratulujemy !

Elżbieta Sokołowska

nauczyciel języka polskiego