Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2015 r. w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym uroczystym dniu uczniów naszej szkoły przywitał specjalnie na tę uroczystość udekorowany budynek szkolny  ( główny hol, korytarze, drzwi klasowe ). Wszędzie widniały porozwieszane prawa, które przysługują wszystkim ludziom a w szczególności dzieciom. Dla najmłodszych uczniów przygotowaliśmy kolorowe plakaty, dla uczniów starszych  treść praw dziecka w różnych interpretacjach.

O godzinie 10.00 pod kierunkiem pedagogów Beaty Mielcarek, Barbary Łysik  i wychowawców: Justyny Jankowiak, Anny Zarzyckiej rozpoczął się uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości podziwialiśmy występy uczniów klasy I ,  III  i VI szkoły podstawowej oraz uczniów klas I – III gimnazjum.

W apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, pracownicy administracji i obsługi i licznie przybyli rodzice.

W czasie uroczystości uczennice symbolicznie przekazały koleżankom i kolegom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom prawa które również im przysługują. Treść tych praw  w formie zawieszek, wykonane były wcześniej  przez młodzież.

Po zakończonej uroczystości bibliotekarka  zachęciła uczniów do wzięcia udziału w konkursie na grę planszową „ Prawa Dziecka”, ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka.

Beata Mielcarek, Barbara Łysik