Dnia 25 września w naszej szkole obchodzono
Europejski Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji  ogłoszono konkurs.
Zadaniem klas było przebrać się w  barwy dowolnie wybranego kraju Europy.
Jury stanęło przed trudnym zadaniem i dlatego zdecydowało
przyznać I miejsca ex-aequo
dla klas
 IV SP -  wychowawca M.Witt
I Gimnazjum - wychowawca J.Tomaszewska -Rząsa
 III a Gimnazjum - wychowawca G.Krzyżanowska
 Nagrodę Grand Prix otrzymała klasa V SP wychowawca E.Sokołowska.
Barwnie zrobiło się w naszej szkole nie tylko za sprawą przebranych uczniów, ale i przebranych nauczycieli.
Ponadto na korytarzach umieszczono rożne ciekawe informacje językowe. Stąd wiemy na przykład, że najdłuższy wyraz na świecie to wyraz niemiecki, który ma 63 litery.
IV klasy na lekcjach angielskiego poznawały kraje Europy w grze planszowej. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się przekąski przygotowane na ten dzień.
Aby zdobyć  angielską muffinkę czy francuską bagietkę zapiekaną z serem należało odpowiedzieć na pytanie.
Okazało się, że podstawowe wiadomości z zakresu j. angielskiego i niemieckiego nie sprawiły trudności i smakołyki znikały z tacy jak świeże bułeczki.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Dnia Języków.
 Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców , która ufundowała słodkości na nagrody oraz produkty do przygotowania przekąsek.