"Jestem AŻ DZIECKIEM"- tydzień dla praw dziecka c.d. Debata o prawach dziecka i nie tylko...

Tuż po zakończeniu apelu szkolnego  przedstawiciele organizacji i instytucji zajmującymi się na co dzień sprawami dzieci, podczas debaty " Problemy ochrony praw dzieci w naszej społeczności lokalnej" pochylili się nad  problemami najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Rozmawiali o tym jak jest obecnie  i zastanawiali  się,  co jeszcze można dla dzieci zrobić.

W czwartek 23.11.2017 uczniowie o swoich prawach przypomnieli mieszkańcom naszych  wsi. Udali się do sołtysów, którzy piękne, kolorowe plakaty" Konwencja o prawach dziecka"  przekazane na naszą prośbę przez  UNICEF umieścili na tablicach ogłoszeń. Dziękujemy im za to serdecznie .  Teraz cała lokalna społeczność wie, że "dziecka prawa to poważna sprawa".

Oddając głos dzieciom ogłosiliśmy też dwa  konkursy: literacki i plastyczny. Na zakończenie tygodnia przeprowadzono ankietę o prawach dziecka w domu i szkole. Organizatorki przedsięwzięcia, panie Beata Mielcarek i Barbara Łysik mają  nadzieję, że po "tygodniu dla praw dziecka"  dorośli uważniej wsłuchają się w głos dzieci a dzieci pamiętać będą o swoich prawach, wiedząc, że także dorośli mają prawa.

Przedsięwzięcie objęte  było patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz Wójta Gminy Niechlów.

Dziękujemy dzieciom i dorosłym za zaangażowanie.

Pedagodzy szkolni:

Beata Mielcarek i Barbara Łysik