Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

4 września 2017r. po wakacyjnej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Niechlowie usłyszeli pierwszy dzwonek. W wyniku reformy systemu oświaty Zespół Szkół w Niechlowie od nowego roku szkolnego obejmuje trzy placówki: przedszkole, szkołę podstawową oraz klasy wygaszanego gimnazjum. Naukę rozpoczęło 80 przedszkolaków, 147 uczniów klas I-VII szkoły podstawowej oraz 36 gimnazjalistów. Społeczność uczniowska powitała  także nowego Dyrektora Zespołu- Pana Bronisława Pospiecha.

Na uroczystym apelu gościła Przewodnicząca Rady Gminy Pani Ewa Piotrowiak, członek Prezydium Rady Rodziców- Pani Teresa Haremza, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz wielu Rodziców, którzy chcieli towarzyszyć swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu.

Dyrektor szkoły szczególnie serdecznie powitał pierwszoklasistów, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Anny Magdycz przygotowali część artystyczną. Potem nastąpił ważny dla nich moment ślubowania oraz pasowania na członka społeczności uczniowskiej.

Dyrektor życzył wszystkim uczniom i nauczycielom efektywnej pracy i wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Nowy rok szkolny stawia przed nami wiele nowych wyzwań. Już we wrześniu ruszy w naszej szkole nabór do projektu  współfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej pod hasłem ,,Edukacja inwestycją w przyszłość”.

W ramach projektu będą odbywały się dla uczniów różnorodne zajęcia pozalekcyjne rozwijające ich kompetencje w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technologii informatycznej oraz języków obcych.

Uczniowie najmłodsi- z klas I-III szkoły podstawowej będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych z j. angielskiego oraz rozwijać swoje umiejętności z kodowania i programowania.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej będą mogli wybierać w bogatej ofercie kół zainteresowań, np. z matematyki i przyrody, czy zajęć IT w zakresie programowania i kodowania. Ci, którzy nie kochają matematyki i j. angielskiego, będą mieli szansę  przynajmniej polubić te przedmioty na zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych.

Klasy najstarsze będą zgłębiać tajemnice biologii, chemii, fizyki i matematyki podczas uczestnictwa w kołach zainteresowań oraz rozwijać swoją sprawność językową na zajęciach z j. angielskiego.

Rekrutacja do projektu ruszy we wrześniu. Uczniowie, którzy zostaną do niego zakwalifikowani, skorzystają z wielu ciekawych zajęć oraz bezpłatnych wyjazdów  edukacyjnych m.in. do Afrykarium, Humanitarium, Hydropolis oraz Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu.

Program przewiduje również stypendia dla uczniów oraz doposażenie szkoły w nową pracownię informatyczną.

O szczegółach Rodzice zostaną powiadomieni na pierwszym zebraniu we wrześniu. Zachęcamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w zaproponowanych zajęciach.

Niech rozpoczęty właśnie rok szkolny będzie dla całej społeczności szkolnej bezpiecznym czasem wypełnionym ciekawymi przedsięwzięciami, które pozwolą uczniom podnieść swoje kompetencje i rozwinąć zainteresowania w wielu dziedzinach.

Wicedyrektor Halina Kuchta