Zimowe szaleństwa - projekt

,, Hu, hu, ha, hu, hu, ha!

Nasza zima zła.

Szczypie w nosy, szczypie w uszy.

Mroźnym śniegiem w oczy prószy.

Wichrem w polu gna! ”

- Maria Konopnicka

Tegoroczna zima okazała się bardzo wyjątkowa, spadł długo wyczekiwany przez wszystkich biały puch. Cała Polska okryła się śniegiem, co wprawiło w radość zarówno starszych jak    i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Okrzyki zachwytu z padającego śniegu dało się słyszeć podczas zdalnej nauki. Tak duże opady śniegu obserwowaliśmy po raz pierwszy od 8 lat na terenie naszej gminy.

Korzystając z uroków zimy uczniowie i nauczyciele chętnie wzięli udział w akcji promującej aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Na podwórkach, boiskach można było zobaczyć uczniów  lepiących bałwany, budujących igloo, zjeżdżających na sankach.

Pierwszy śnieg i mróz to sygnał , że czas wywiesić karmniki, ponieważ zima to trudny czas dla ptaków żyjących na wolności. Ciężko znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Aby pomóc im w przetrwaniu trudnych warunków najmłodsi uczniowie naszej szkoły przyszli im z pomocą, wywieszając ptasie smakołyki.

Zapraszamy na fotorelację.

Beata Mielcarek, Natalia Kuchta, Anna Majer