XVI Gminny Turniej w Tenisie Stołowym

Dnia 20 stycznia 2020 r. odbył się XVI Gminny Turniej w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju była nasza szkoła, fundatorem nagród i medali był  Zastępca Wójta Gminy Niechlów.  W turnieju łącznie wzięło udział 32 uczniów ze szkół: Zespół: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie oraz Zespół: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Sicinach. Młodzież do zawodów przygotowywała się pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: Bronisława Pospiecha, Eweliny Stojanowskiej, Łukasza Ratajczaka, Elżbiety Barda i Piotra Mendyki. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI Igrzyska Dzieci oraz klasy VII –VIII Igrzyska Młodzieży. W czasie turnieju uczniowie zaprezentowali swoje znakomite umiejętności, którym towarzyszyły ogromne emocje. Po zakończonym turnieju nagrody i medale zwycięzcom wręczył  Zastępca Wójta Gminy Niechlów Pan Michał Frąckowiak. Następnie ku zaskoczeniu uczestników turnieju, krótką lekcję tenisa stołowego zaprezentowali Zastępca Wójta Michał Frąckowiak i Dyrektor Bronisław Pospiech. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisemJ. Po zakończonej rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy turnieju udali się do szkolnej stołówki na ciepły poczęstunek.

Wyniki turnieju:

Igrzyska Dzieci (kategoria dziewcząt i chłopców)

I miejsce – Karolina Świstek kl. VIa (SP Niechlów) i Kamil Sura VIb(SP Niechlów)

II miejsce – Amelia Śladewska kl. VIb (SP Niechlów) i Tomasz Langiewicz kl. VIb (SP Niechlów)

III miejsce – Natalia Kawula kl. VIb (SP Niechlów) i Maksymilian Kędzierski kl. Via (SP Niechlów)

Igrzyska Młodzieży (kategoria dziewcząt i chłopców)

I miejsce – Oliwia Pokrywa kl. VIII (ZS Siciny) i Michał Szymanowski kl. VIII (SP Niechlów)

II miejsce – Weronika Kalisz kl. VIII (SP Niechlów) i Robert Mielcarek kl. VIII (SP Niechlów)

III miejsce – Magdalena Słotwińska kl. VII (SP Niechlów) i Kacper Nowakowski kl. VII (SP Niechlów)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu  podczas rywalizacji powiatowej.

Ł. Ratajczak, B. Pospiech, E. Stojanowska