Uczniowie klas I-III z wizytą w Jednostce Wojskowej w Głogowie

16 kwietnia 2018r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Głogowa. Uczestniczyli w dniu otwartym Jednostki Wojskowej w Głogowie. 16 kwietnia jest obchodzony jako Dzień Sapera. Najmłodsi przyglądali się paradzie wojskowej, która w takt wojskowej orkierstry zaprezentowała się na placu manewrowym. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość eksploracji sprzętu wojskowego. Należy wspomnieć, że wycieczkę zainicjował tato Oliwki Pakuły, uczennicy klasy IIIa, który służy w tej jednostce. Dzięki takiej wycieczce dzieci mogły wejść na teren jednostki bez przepustki i obejrzeć sprzęt wojskowy, który zwykle ukryty jest przed cywilami. Była to bardzo pouczająca i ciekawa lekcja dla wszystkich uczestników tej wyprawy.

Notatkę i zdjęcia zamieściła D. Izdebska