Jestem zdolna - wygrałam konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Uczennica klasy IIIa SP Oliwia Pakuła została laureatką konkursu plastyczno-historycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Na czwartą edycję konkursu ogłoszonego przez "Stowarzyszenie  - Partiotyczny Głogów" wpłynęło 970 prac z 35 szkół. Jak widać konkurencja była olbrzymia. Praca Oliwki została oceniona bardzo wysoko i zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III. Sukces odniosła również uczennica III klasy naszego gimnazjum  - Amelia Mosiek, której pracę wyróżniono w kategorii klasy VII i gimnazjalne. Laureaci konkursu, w tym nasze uczennice zostały zaproszone 25 marca 2018r. na uroczystą galę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. W gali tej uczestniczyli zacni goście. Władze miasta Głogowa reprezentowała pani Bożena Kowalczykowska - zastępca prezydenta, władze IPN p. mec. Anna Szeląg zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji oraz zastępca dyrektora IPN oddział Wrocław dr Katarzyna Pawlak Weiss. Na galę przybył również Kurator Dolnośląski pan Roman Kowalczyk oraz Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk Grzegorz Wincek. Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic, tym bardziej, że nasza szkoła nosząc imię Armii Karajowej szczególnie pielęgnuje pamięć o Żołnierzach Wyklętych i ich patriotyźmie. BRAWO dziewczyny!

Polecamy obejrzenie galerii zdjęć z całej gali na stronie, która została umieszczona na stronie Stowarzyszenia  - "Patriotyczny Głogów"  http://www.patriotyczny-glogow.pl/2018/03/27/25-03-2018-wielka-patriotyczna-gala/