Tak uczymy się patriotyzmu

Najmłosi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych i eksponatów zgromadzonych w "Klubie Historycznym". Była to kolejna lekcja historii dla dzieci. Po obejrzeniu wystawy dzieci wymieniały się uwagami na temat eksponatów tam zgromadzonych. Dzieciom podobały się szczególnie prace przestrzenne. Mogły zobaczyć jak żołnierze Armii Krajowej, których dumne imię nosi nasza szkoła walczyli o naszą wolność. Mówiły, że rozmawiają o tamtych trudnych czasach ze swoimi rodzicami, dziadkami i pradziadkami. To ważne, by poznawać historię swojego kraju, historię swoich przodków. Nauka patriotyzmu zaczyna się od najmłodszych lat, bo jak mówi stare polskie przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiaknie, tym na starość trąci". Mamy nadzieję, że Hasło Bog, Honor, Ojczyzna zamieszczone na wielu pracach plastycznych, które dzieci miały okazję podziwiać będzie dla najmłodszych drogowskazem na przyszłe, dorosłe życie.

Fotografie wykonała Dorota Izdebska, wych klasy IIIa