EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 27 września w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to, zgodnie z wytycznymi Rady Europy, ma na celu:

• ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków
  • promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
  • propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak

i poza nią.

Korytarze szkolne przyozdobiły się flagami krajów, a na ścianach i oknach można było znaleźć ciekawostki językowe. Dla smakoszy przygotowano przekąski, ale jak zwykle, by je otrzymać, należało odpowiedzieć na pytanie w j. angielskim bądź niemieckim. Podczas długiej przerwy rozstrzygnięto konkurs na hasło zachęcające do nauki języków obcych. Pan Dyrektor wręczył laureatom dyplomy i małe upominki przygotowane przez nauczycieli j. obcych.

Pierwsze miejsce zdobyła Weronika Kopaniecka z klasy IV a z hasłem

Kto język obcy zna, ten cały świat otwarty ma.

Drugie miejsce przyznano Adamowi Kuśmierskiemu z kl. IV b

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, do języków zabierz się.

Trzecie miejsce przypadło Maji Pytel z kl. VI

Z nauki języków są same korzyści, wiedzą o tym nie tylko szóstoklasiści: uczymy się noce i dnie, aż pod książkami biurko się gnie!

Wyróżnienie przyznano Kacprowi Drągowi z kl. II G za hasło

Na górze róże, na dole mak, angielski to jest mądrości znak.

Całość zakończył wspólny taniec ,,Choco choco”. Zaprosiliśmy do niego wszystkich uczniów, którzy mieli ochotę sobie potańczyć i pośpiewać ( Klasa III a SP przygotowała nawet odpowiednie stroje J)  Mamy nadzieję, że taka forma Dnia Języków Obcych znalazła entuzjastów wśród naszych uczniów i udowodniła, że nauka języka może być fajną przygodą.

Joanna Pakuła

Katarzyna Szabelak