Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/17 i pożegnanie Dyrektora Szkoły.

23 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Niechlowie ,,po raz ostatni zadźwięczał dzwonek” kończąc pracę uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2016/17. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Niechlów Pani Beata Pona.

Z okazji zakończenia roku szkolnego Dyrektor wręczył najlepszym uczniom nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody odebrali następujący uczniowie:

Najlepsi uczniowie w klasach I-III szkoły podstawowej:

kl. I- Aleksandra Magdycz, Anna Kwaśnik, Weronika Galant, Hanna Kożuszyn, Marcin Pieprz

kl. IIa- Guz Izabela, Chajdas Mikołaj, Kaczmarek Oskar, Pakuła Oliwia, Woźnica Karolina, Lena Adaszyńska

kl. IIb- Gertner Szymon, Laksander Filip, Kmiecik Klaudia, Worwa Olga, Marciniak Maja, Emilia Kulhawiec

kl. IIIa- Kopaniecka Weronika, Świstek Karolina, Malik Julia, Mróz Natalia, Kędzierski Maksymilian, Figura Katarzyna, Galant Wiktoria, Hyska Julia

kl. IIIb- Postoł Weronika, Bakacz Urszula,  Kuśmierski Adam, Daria Klaczyńska

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej w klasach IV-VI szkoły podstawowej:

Klasa IV- Zawadzki Wojciech- 5,36, Bojanek Bartosz- 5,18, Woźnica Filip- 4,9, Nowakowski Kacper- 5,09, Słowińska Magdalena- 5,0, Mączka Magdalena- 4,81

Klasa V- Guz Aleksandra- 5,45, Janik Alicja- 5,27, Woroniak Małgorzata- 5,09, Kierbaj Oliwia- 4,91, Wdowicka Wiktoria- 4,91

Klasa VI- Maja Kalisz- 5,36, Julia Wdowicka- 5,36, Paulina Sobczyńska- 5,09, Michał Świstek- 4,81, Rekowska Alicja- 4,81, Trojniar Natalia- 4,81, Krzyżosiak Agata- 4,81

Najwyższa średnia ocen w klasach IV- VI: Guz Aleksandra  (kl.V)- 5,45

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej w klasach I-III gimnazjum:

1/ I- Maja Góral- 5,38, Sara Kulawiec- 4,75, Aleksandra Monkiewicz- 4,85

2/ II- Giża Ewelina- 5,07, Gabriela Knap- 4,80

3/ IIIa- Weronika Paliwoda- 5,50, Hubert Mielcarek- 5,06, Marcelina Leszkiewicz- 5,0, Sandra Kalisz- 4,83

4/ IIIb- Sylwia Jabłońska- 5,50, Krawiec Zuzanna- 5,06, Cieślak Jakub- 5,06

Najwyższa średnia ocen w klasach I-III gimnazjum: Weronika Paliwoda i Sylwia Jabłońska- 5,50

Najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego- Wiktoria Komarnicka.

Uczniowie ze 100% frekwencją: kl. IIIa SP- Mróz Natalia, kl.VI- Trojniar Natalia, Świstek Michał

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody książkowe, a wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji różnorodnych przesięwzięć w całym roku szkolnym 2016/17.

Podczas uroczystości odbyła się także ceremonia przekazania sztandaru szkoły nowym członkom pocztu sztandarowego, ponieważ uczniowie, którzy dotychczas pełnili ten obowiązek, ukończyli szkołę. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli:

Skład I:

Chorąży- Szymon Pohl

Asysta- Gabriela Knap i Maja Góral

Skład II (rezerwowy):

Chorąży: Kacper Sobczyk

Asysta: Aleksandra Monkiewicz, Ewelina Giża

Gratulujemy uczniom pełnienia tej zaszczytnej funkcji reprezentowania szkoły na ważnych uroczystościach państwowych, szkolnych i środowiskowych.

23 czerwca pożegnaliśmy także dotychczasowego wieloletniego Dyrektora naszej szkoły, który 1 września odchodzi na zasłużoną emeryturę po 40 latach aktywności zawodowej. Czas ten prawie w całości poświęcił działalności na rzecz rozwoju naszej szkoły. Na początku jako nauczyciel wychowania fizycznego, techniki i przysposobienia obronnego, potem od 1992r. jako wicedyrektor, a od 2003r. jako dyrektor naszej placówki całe serce oddal tej szkole i zapisał w jej historii najbardziej wartościowe karty. Czynił starania o nadanie szkole imienia Armii Krajowej oraz sztandaru, zrealizował wiele przedsięwzięć, które przyczyniły się do wzbogacenia bazy dydaktycznej szkoły- szerokopasmowy Internet w szkole, dwie pracownie językowe, tablica interaktywna, stacja obserwacji pogody to tylko niewielka część zadań, dla których pozyskiwał sponsorów oraz realizował je we współpracy z Radą Rodziców. Dzięki Jego zaangażowaniu staliśmy się ,,Szkołą z Klasą”, ,,Szkołą Odkrywców Talentów” oraz trzykrotnie ,,Szkołą Dbającą o Bezpieczeństwo”.  W 2010r. zostaliśmy przyjęci do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK.

Pan Andrzej Skorecki za realizację działań w zakresie wychowania patriotycznego otrzymał w 2005r. Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznany przez Światowy Związek Żołnierzy AK w Warszawie. W 2016r. odznaczony został Medalem ,,Pro Patria” za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość.

Za zasługi na rzecz rozwoju oświaty dwukrotnie był wyróżniany Nagrodą Wójta   (w 2006 i 2013r.), a w 2010r. otrzymał Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Życzymy Panu Dyrektorowi, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał go dobry humor i otaczała życzliwość ludzi. Dziękujemy za wspólne chwile, za troskę i okazane serce. Niech wszystko to splata się w piękne wspomnienia, które będą Dyrektorowi towarzyszyć na zasłużonej emeryturze. Zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły jak najczęściej.

Wicedyrektor ZS w Niechlowie

Halina Kuchta