Podróże klasy VI

Wszyscy znamy powiedzenie, że ,,Podróże Kształcą”. Nasza klasa odbyła niezwykłe podróże. W klasie czwartej podczas dwudniowej wycieczki zwiedziliśmy Kotlinę Kłodzką i Wrocław. W klasie piątej udaliśmy się do Biskupina, Wenecji i Gniezna. Natomiast w dniach 24-26 maja 2017 roku, nasza wychowawczyni p. Elżbieta Sokołowska zabrała nas w niezwykłą podróż do Karpacza i Pragi.

Podczas pobytu w Karpaczu zwiedziliśmy m.in. interaktywne muzeum „Karkonoskie Tajemnice”. „Karkonoskie Tajemnice’’ przeniosły nas w mistyczny świat. Stanęliśmy oko w oko z Duchem Gór oraz poznaliśmy legendy i historie, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Spotkaliśmy niezwykłego laboranta, hutnika szkła, Walończyków i przerażającą Mandragorę. Jedną z atrakcji był również zjazd torem saneczkowym. Będąc w Karpaczu odwiedziliśmy również Western City, miasteczko, w którym każdy może przenieść się do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Mieliśmy okazję zobaczyć tam pojedynek rewolwerowców oraz pokaz tańca indiańskiego.

Duże wrażenie zrobiła na nas Praga. Jest to niezwykłe miasto, w którym jest wiele wspaniałych miejsc do zobaczenia. Zwiedziliśmy m.in. Zamek Królewski, Katedrę św. Jenego, Hradczany, Stare Miasto (Ratusz Staromiejski, Rynek, XV-wieczny Zegar Orloj). Mieliśmy też okazję na przejażdżkę praskim metrem.

Bardzo dziękujemy p. Elżbiecie Sokołowskiej za zorganizowanie nam tak wspaniałej wycieczki. Dziękujemy również p. Grażynie Maksyminko, która opiekowała się nami podczas tej niezwykłej podróży. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i zgodnie oceniliśmy naszą wycieczkę na 6!

FOTOREPORTERKI z Kl. VI

Maja Kalisz