Zabawa na Mikołaja

Fajnie jest się bawić w czasie lekcji… . Nawet zamiast lekcji . A jeszcze jeśli sprawi się tym komuś innemu radość, to … nic dodać nic ująć.

Tak właśnie było 9 grudnia. W Gminnym Ośrodku Kultury gimnazjaliści po raz kolejny zorganizowali Mikołajkowe Spotkanie Integracyjne z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze. Ale tak naprawdę to nie była tylko zabawa. To było bardzo odpowiedzialne zadanie. Odpowiadać za siebie i za niepełnosprawną osobę podczas zajęć integracyjnych. Zainteresować ją czymś, pomóc w wykonaniu czegoś, sprawić, by poczuła się bezpiecznie. No i zadania do wykonania – dla nas łatwe, a dla nich wyzwanie, albo ćwiczenie wspomagające rozwój…

To zmusza do zastanowienia nad codziennością, radością życia i nad ograniczeniami jakie mają niepełnosprawni. Czy ja mam jakieś ograniczenia? Gimnazjaliści też się nad tym zastanawiali… . Jak zwykle zamieszczamy kilka Waszych wypowiedzi na temat spotkania.

„Większości dzieci nie można było spuścić z oka, mimo to dobrze się bawiliśmy”

„Zabawa masą solną pozwoliła im się przełamać. To bardzo miłe osoby, chętnie odwiedziłbym je ponownie”

„Na początku się trochę bałam, ale później było już spoko”

„Dzieci były w porządku. Jeśli miałbym pójść następnym razem, to zastanowiłbym się nad tym”

„Dopiero teraz uświadomiłam sobie, że codziennie powinnam dziękować Bogu, za to, że jestem zdrowa”

Serdeczne podziękowania składamy Nadleśnictwu Góra oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury  w Niechlowie za pomoc w organizacji spotkania. Liczymy na Was za rok.