Nagrodzeni nauczyciele z Zespołu Szkół w Niechlowie

Z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele Zespołu Szkół w Niechlowie zostali uhonorowani odznaczeniami i nagrodami za szczególne zaangażowanie w realizacji obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Szczególne wyróżnienie spotkało Panią Gabrielę Krzyżanowską- nauczyciela historii w gimnazjum, która 14 października odebrała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Została również uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę przyznanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Pani Gabriela Krzyżanowska jest nauczycielem historii w gimnazjum z 16 letnim stażem. Aktywnie współpracuje z oddziałem wrocławskim IPN. Dzięki tej współpracy uczniowie co roku wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne do miejsc historycznych, uczestniczą w Dolnośląskich Konferencjach Klubów Historycznych, przygotowują i prezentują w Kuratorium Oświaty wystawy historyczne. Odnoszą także sukcesy w konkursach historycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Prezydent przyznał również Złote Medale za Długoletnią Służbę za szczególne zaangażowanie w pracę i osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 listopada 2016r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odebrali je:  Elżbieta Sokołowska, Dorota Izdebska, Anna Kędziora, wicedyrektor Halina Kuchta oraz dyrektor Andrzej Skorecki. Podczas uroczystości medale wręczał wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.

Wcześniej, bo 27 października br., Dyrektor uczestniczył w uroczystości wręczenia medalu ,,Pro Patria”, która odbyła się  w sali secesyjnej wrocławskiego ratusza. Medal przyznawany jest od 2011r., a nadaje go Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych osobom i instytucjom za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce  o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Medal dla dyrektora naszej szkoły został przyznany na wniosek Zarządu Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK, której szkoła jest członkiem od 2010r. Aktualnie Rodzina zrzesza 17 placówek oświatowych z Dolnego Śląska. Medalem ,,Pro Patria” w 2012r. został także odznaczony Sztandar naszej szkoły.

Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Wierzymy, że wszystkie przyznane medale i nagrody będą stanowiły jeszcze większą motywację do podejmowania ciekawych inicjatyw na rzecz podnoszenia wyników pracy dydaktyczno- wychowawczej naszej placówki.

H.K.