Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2016r. odbył się apel z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościliśmy Panią Beatę Pona Wójt Gminy Niechlów, która złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najlepsze życzenia z okazji obchodzonego święta. Na uroczystość przybyli również emerytowani nauczyciele, dyrektorzy szkoły i pracownicy niepedagogiczni.

Część I występu artystycznego przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Elżbiety Sokołowskiej. Nawiązywała ona do obchodów XVI Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem: ,,Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. W części II wystąpili sami nauczyciele- Pani Joanna Pakuła i Pani Katarzyna Szabelak, które w formie kabaretu przedstawiły szkolną codzienność widzianą oczyma pracowników obsługi. Następnie nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone Nagrody Dyrektora. W tym roku szczególne wyróżnienie spotkało Panią Gabrielę Krzyżanowską- nauczyciela historii w gimnazjum, która 14 października odebrała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Została również uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę przyznanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Prezydent przyznał również Złote Medale za Długoletnią Służbę za szczególne zaangażowanie w pracę i osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Podczas uroczystości, która odbędzie się 9 listopada 2016r. odbiorą je:  Elżbieta Sokołowska, Dorota Izdebska, Anna Kędziora, wicedyrektor Halina Kuchta oraz dyrektor Andrzej Skorecki.   Medale są przyznawane nauczycielom na wniosek dyrektora szkoły, natomiast dyrektorowi na wniosek organu prowadzącego. Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.