Ciekawa lekcja w terenie

Dnia 23 września 2016 r. uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wraz z nauczycielami: biologii (M. Jankowiak) i geografii (A.Majer) wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Żmigrodu. W Centrum Edukacji Ekologicznej przywitała nas pani AnnaZelenay, pracownik kompleksu działającego przy Nadleśnictwie Żmigród. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od orientacji w terenie oraz pracy z mapą i kompasami. Następnie zwiedziliśmy piękny park z całym jego bogactwem i pobraliśmy próbki wody do badań mikroskopowych. Uczniowie mieli możliwość obserwacji gotowych oraz samodzielnie wykonanych preparatów. Dzięki dobrze wyposażonej sali edukacyjnej każdy uczeń mógł zobaczyć jakie organizmy żyją w stawie, rzece i bagnie. Było to bardzo cenne i jak się okazało ciekawe doświadczenie. Uczniowie wykazali się wiedzą i talentem plastycznym, gdyż obrazy spod mikroskopu narysowali w zeszytach lekcyjnych. Po zakończeniu zajęć posililiśmy się kiełbaskami przy ognisku i poćwiczyliśmy znajomość tabliczki mnożenia. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenie wróciliśmy do Niechlowa. Bardzo dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia zajęć w tej formie.

M. Jankowiak