Niezwykła podróż klasy V po Szlaku Piastowskim

Są miejsca wyjątkowe , są chwile niezapomniane . Są podróże , które trzeba odbyć i takie , które stają się prawdziwą przyjemnością .W taką niezwykłą podróż zabrała nas p. Elżbieta Sokołowska – wychowawczyni klasy V . W dniach 30-31 maja 2016 roku udaliśmy się na wycieczkę : BISKUPIN- WENECJA-GNIEZNO.

Zwiedzaliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Biskupin nazywany jest „polskimi Pompejami”. Świetnie zachowane pozostałości osady łużyckiej sprzed 2700 lat , pozwoliły stworzyć jedyny w swoim rodzaju rezerwat archeologiczny . Odwiedziliśmy m.in. obozowisko łowców   i  zbieraczy z epoki kamienia , wioskę wczesnopiastowską oraz osiedle obronne ludności kultury łużyckiej . Odbyliśmy również rejs statkiem po Jeziorze Biskupińskim .

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to również wyjątkowe miejsce , które odwiedziliśmy . Zobaczyliśmy 17 zabytkowych parowozów , wagony pasażerskie i towarowe , zabytkową poczekalnię , budkę dróżnika …

Duże wrażenie zrobiła na nas Katedra Gnieźnieńska , w której oprócz sławnych Drzwi Gnieźnieńskich można obejrzeć relikwie św.  Wojciecha . Cieszymy się ,że mogliśmy zobaczyć to wyjątkowe miejsce . Niedawno odbyły się w tym miejscu uroczystości związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski . W  Gnieźnie byliśmy również w kinie na pięknym filmie pt „Alicja po drugiej stronie lustra”

Wycieczka była bardzo udana , bawiliśmy się świetnie , a zwiedzanie wcale nie musi być nudne!