Kolejne sukcesy uczniów z Niechlowa

Kwiecień 2016r. przyniósł kolejne sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Niechlowie w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Aleksandra Monkiewicz- uczennica kl. VI  Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej uzyskała II miejsce w finale ogólnopolskim Konkursu Literacko- Plastycznego pt. ,,Medaliści olimpijscy twórcami stylu życia” za pracę literacką napisaną pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego Pani Elżbiety Sokołowskiej. III miejsce w tym samym konkursie, ale za pracę plastyczną zdobyła Maja Góral- uczennica klasy VIprzygotowana również przez Panią Elżbietę Sokołowską.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Jakuba Górala- ucznia klasy III Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 6 kwietnia w Strzelinie. Jakub zajął tam III miejsce, ale uzyskał tyle samo punktów co zwyciężczyni. O podziale miejsc zadecydowała mniejsza liczba punktów za część ustną. W części pisemnej Jakub był bezkonkurencyjny i zdobył maksymalną liczbę punktów. Jakub przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela techniki i informatyki Pana Tomasza Pokrzywniaka.  Organizatorzy umożliwili uczestnikom zwiedzanie kopalni granitu oraz wieży ratuszowej. Dzięki specjalnemu pokazowi uczestnicy turnieju mogli zobaczyć, jak niebezpieczne jest gaszenie wodą pożaru oleju jadalnego.

Uczniom, ich rodzicom oraz przygotowującym ich nauczycielom Zespołu Szkół w Niechlowie składamy gratulacje i podziękowania za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Wicedyrektor Zespołu Szkół w Niechlowie

Halina Kuchta