Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

14 marca 2016r w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

klas 1-3 SP oraz Konkurs Piosenki Obcojęzycznej klas 4-6 SP i 1-3 Gimnazjum. Piosenki wykonywane były w języku angielskim i niemieckim. Jury w składzie: K. Szabelak, E. Małecka, M. Fabijańczyk skrupulatnie oceniało każdy występ. W pierwszej części tego przedsięwzięcia wystąpili najmłodsi uczniowie.

Klasa 1a oraz Ib zaprezentowały po dwie piosenki. Klasa III wyśpiewała

i wytańczyła,, In the jungle”. W roli wokalistów wystąpili: Noemi Cisło z klasy

Ia w piosence,, Hello” oraz Bartosz Bojanek z klasy III w piosence,, White Christmas”.

Kolejny etap przesłuchań należał do uczniów klas 4-6 SP. Usłyszeliśmy min. piosenki Adele, One Direction, Taylor Swift czy Margaret. Wokalistkom naszej szkoły towarzyszyły żywiołowe chórki. Serce jury i tym samym I miejsce zdobyła Agnieszka Leśniak z kl. VI z piosenką ,,Ain’t nobody’’. Druga nagrodę wyśpiewała Maja Góral również z kl.VI z Photograph”. Trzecie miejsce natomiast przyznano Hannie Skarłubowicz, uczennicy kl. IV za utwór,, Lean on”.

Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Izdebska za wykonanie piosenki,, Big, big world”.

Ostatnia część muzycznych wrażeń brzmiała w dwóch językach. Laureatką pierwszego miejsca, podobnie jak w ubiegłym roku, została Klaudia Cwynar z klasy III a. II miejsce przyznano Gabrieli Knap, uczennicy klasy I, za utwór,, Royals”. Zdobywczynią III miejsca została Wiktoria Witków z piosenką,, Chasing Pavements”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Paulinie Gołąb również z klasy I gimnazjum za utwór,, All of me”.

Zarówno przegląd jak i konkurs upłynął w miłej atmosferze. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy udanych występów. Podziękowania kierujemy również do naszych prowadzących: Sylwii Jabłońskiej, Zuzanny Krawiec oraz Jakuba Górala. Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do konkursu choćby poprzez przygotowanie galowego stroju. Pani M. Rybak dziękujemy za wykonanie pomponów dla klasy III. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana T. Mielcarka, który ufundował nagrody, dyplomy dla laureatów i słodkości dla wszystkich uczestników Przeglądu i Konkursu.

Nauczyciele Języków Obcych